• https://www.facebook.com/serv.is.96


TAM BİR YIL 
GARANTİ

SERVİSİMİZ BÜNYESİNDE YAPILAN TAMİRAT VE PARÇA DEĞİŞİMLERİ 1 YIL SERVİS GARANTİ GÜVENCESİNDEDİR
Kombi Bakımının Önemi

Kombi Bakımının Önemi

Türkiye’de kombi bakımının önemine yeteri kadar dikkat edilmemekte, ev ve işyeri kombi kullanıcıların yüzde 72’si cihazlarını yanlış kullanmaktadır.

Ölümlere kadar varabilecek vahim durumlara sebebiyet vermemek için yılda en az bir kere mutlaka bakım yaptırmak gerekir. Hayati derecede önem arz eden periyodik bakım ise mutlaka işin ehli profesyoneller tarafından uygulanmalıdır. Özellikle bacalı kombi kullanıcılarının yılda bir kez baca temizliğini mutlaka yaptırmaları gerekmektedir.

  • Kombi çalışırken içerisinde sürekli bir yanma meydana geldiğinden bulunduğu ortamda ki oksijeni de tüketirler. Bunun önlemek adına konmuş taze hava girişi bu sebepten dolayı kesinlikle kapatılmamalıdır.
  • Yılda bir kere bakımı yapılmış bir kombiyi doğru kullanmak yakıt sarfiyatını önemli ölçüde düşürmektedir. Doğru kullanım için cihaz ayar sıcaklığı değil oda sıcaklığı önemlidir. Normal bir oda sıcaklığı ortalama 20 derece kabul edilir. Burada dikkat edilmesi gereken oda sıcaklığımızı 20 derecede tutabilmek için kombi sıcaklığının 50 ila 60 derece arasında çalışması gerektiğidir. 60 derece üzerinde kullanılan cihaz fazla yakıt harcamaktadır. Oda sıcaklığını sürekli 20 derecede tutabilmek için küçük ayarlar yapmalıyız. Bu değerin üzerindeki her 1 derece ısı artışı yakıt tüketiminde % 6’lık bir artışa neden olmaktadır.
  • Yakıt tasarrufu yapabilmenin bir değil yolu da sürekli kombiyi açıp kapamamaktan geçer. Düşük sıcaklıkta sürekli çalıştığında her zaman daha az yakıt tüketir.
  • Maksimum verim alabilmemiz cihazın sağlıklı çalışması gerekir. Buda ancak düzenli balkım yapılması ile mümkün olmaktadır.
  • Merkezi oda termostatları sistemi uygulanmış ev ve işyerlerinde, sıcaklık sürekli termostat tarafından kontrol edildiğinden yakıt tüketiminde ciddi tasarruflar sağlanmaktadır. Aynı zamanda konforu da birlikte getiren bu sistem çok kısa zamanda kendini amorti edebilmektedir.
  • Termostatik radyatör vanası ayarlanan sıcaklığa ulaştığında su akışını kestiklerinden dolayı gereksiz enerji tüketimini önleyen bir cihazdır. Termostatik vana kullanımını önemli tasarruf araçlarından biridir.
  • Diğer bir tasarruf sağlayan konu ise yoğuşmalı kombi kullanımıdır. Bu tip olanlarda 50 derece altındaki kullanımlarda geleneksel olanlara göre yüzde 15-20 oranında yüksek verimle çalışır.
 
  
1953 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KOMBİ TAMİR & BAKIMI
PETEK TEMİZLİĞİ
BEYAZ EŞYA
KLİMA TAMİRİ